IELTS


آیلتس چیست؟

IELTS: International English Language Testing System

آیلتس سیستم آزمون زبان انگلیسی در سطح بین المللی است. ابزاری برای اندازه گیری تسلط زبانی افرادی که قصد زندگی و یا کار در کشور هایی دارند که زبان ارتباطات آنها، انگلیسی است. طبیعتا مهارت های زبانی برای کسی که قصد تحصیل در محیط آکادمیک دانشگاه را دارد متفاوت با کسی است که قصد کار در جامعه ای انگلیسی زبان دارد. به همین منظور آزمون آیلتس به دو گروه “آیلتس آکادمیک” و “آیلتس جنرال” تقسیم می گردد. بسته به هدف، شما باید در یکی از این دو ماژول شرکت کنید.

ساختار آزمون آیلتس به چه صورت است؟

آزمون آیلتس در دو مرحله برگزار می گردد. مرحله اول، بخش کتبی آزمون است که مدت ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه به طول می انجامد. در آزمون کتبی، مهارت های شنیداری، خواندن و نوشتاری مورد ارزیابی قرار می گیرند. مرحله دوم آزمون آیلتس، مرحله گفتاری است. در این بخش مهارت صحبت کردن شما به زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می گیرد.

تفاوت آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال چیست؟

در صورتی که هدف شما تحصیل در خارج از کشور می باشد باید مدرک آیلتس آکادمیک و چنانچه هدف شما مهاجرت کاری و گونه های دیگر مهاجرت غیر تحصیلی می باشد، نیاز به مدرک آیلتس جنرال دارید. هر دو مدل آزمون آیلتس شامل مهارتهای گفتاری، شنیداری، نوشتاری و خواندن می باشند. اما در نوع سوالات، معیار نمره دهی و میزان سختی با هم تفاوت دارند.

بخش اول آزمون آیلتس ،که مهارت شنیداری (Listening) است ،در هر دو ماژول آکادمیک و جنرال یکسان می باشد. اما بخش مهارت خواندن (Reading) و نوشتن (Writing) در این دو آزمون متفاوت می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید 05138433116